Komendę Powiatową Policji w Pruszczu Gdańskim odwiedzili uczniowie klasy pierwszej gimnazjum o profilu policyjnym z Zespołu Szkół w Przywidzu. Uczniowie mieli okazję poznać specyfikę zawodu policjanta oraz zweryfikować swoje wyobrażenia o służbie w Policji.

W środę (16 marca br.) o godz. 09030 w progi Komendy Powiatowej Policji w  Pruszczu Gdańskim zawitała klasa pierwsza gimnazjum o profili policyjnym. Klasa liczy łącznie 27 osób, w tym 12 dziewcząt. Uczniowie z Zespołu Szkół wPruszcz wizyta klasy mundurowej w komendzie (2) Przywidzu zostali przywitani przez komendanta jednostki insp. Radosława Pietrzaka, który przekazał im informacje o wymaganym wykształceniu, umiejętnościach oraz predyspozycjach, jakie są niezbędne do pracy w policji. Młodzi ludzie mogli zwiedzić budynek komendy i dokładnie przyjrzeć się  pracy funkcjonariuszy na rożnych stanowiskach. Policjanci zaprezentowali między innymi jednostki broni palnej oraz środki przymusu bezpośredniego. Pokazali sprzęt wykorzystywany w codziennej służbie.

Pruszcz wizyta klasy mundurowej w komendziePodczas wizyty w komendzie i rozmów z funkcjonariuszami młodzież klasy policyjnej miała okazję skonfrontowania swoich wyobrażeń o zawodzie policjanta z rzeczywistością. Choć przed nimi jeszcze dużo nauki, wielu z odwiedzających komendę uczniów wiąże swoje plany na przyszłość ze służbą w policji. Życzymy powodzenia.

 

 

 

[mat. prasowe Policji]