Dzisiaj 27 kwietnia rano dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim otrzymał informację o zdarzeniu drogowym na autostradzie A1 na wysokości miejsc. Rębielcz (p. gdański, gm. Pszczółki). Funkcjonariusz natychmiast skierował na miejsce patrol drogówki.

Policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia i wstępnie ustalili jego przebieg. 42-letni kierowca bmw jadąc prawym pasem w kierunku Gdańska, najechał na tył naczepy zestawu ciężarowego poruszającego się w tym samym kierunku.

W zdarzeniu ranny został kierujący bmw, który trafił karetką pogotowia do szpitala w Gdańsku.

Mundurowi pod nadzorem prokuratora i Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego sporządzili oględziny pojazdów i przy pomocy technika kryminalistyki wykonali oględziny miejsca wypadku, szkic sytuacyjny, a także dokumentację fotograficzną. Policjanci sprawdzili trzeźwość kierowcy ciężarówki – był trzeźwy. Kierujący bmw zostanie pod tym kątem zbadany w szpitalu.

Śledczy w najbliższym czasie zbadają przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.

Za spowodowanie wypadku drogowego grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci po raz kolejny apelują o dostosowanie prędkości do warunków. Niezmiernie ważne jest także skupienie na tym, co dzieje się na drodze. Im większa prędkość, tym czasu na reakcję pozostaje mniej.

MNR