Kryminalni z komendy powiatowej policji w Pruszczu Gdańskim pracujący nad sprawami kradzieży zatrzymali 20-latka, który od kilku tygodni kradł rożne rzeczy w supermarketach i sklepach wielkopowierzchniowych. Poniesione straty oszacowano na kwotę 3200 złotych. Podejrzany usłyszał łącznie 4 zarzuty kradzieży. Prokurator nałożył na niego grzywnę w wysokości prawie 3 tys. złotych oraz orzekł obowiązek naprawienie szkód. Ponadto mężczyzna odpowie za popełnione kradzieże. Za tego typu przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

We wtorek (17 października br.) o godz. 6.00 pruszczańscy kryminalni zapukali do drzwi mieszkania w którym przebywał 20-letni mieszkaniec Pruszcza Gdańskiego podejrzany o szereg kradzieży. Mężczyzna był zaskoczony wizytą stróżów prawa, nie stawiał żadnego oporu. Z ustaleń śledczych wynikało, że od kilku tygodni chodził po sklepach i wynosił towar schowany pod kurtką. Ukradł między innymi kila butelek whisky, słodycze oraz kilkanaście sztuk wędek. Poniesione straty oszacowano na kwotę 3200 złotych.

Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie podejrzanemu 4 zarzutów kradzieży. Mężczyzna przyznał się do popełnionych przestępstw, tłumacząc je chęcią szybkiego zarobku. Prokurator nałożył na niego grzywnę w wysokości prawie 3 tys. złotych oraz orzekł obowiązek naprawienie szkód. Ponadto mężczyzna odpowie za popełnione kradzieże. Za tego typu przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

[mat. prasowe policji]