8 grudnia grupa Pruszcz Biega obchodziła swoje 3 urodziny. Pewnie wielokrotnie widzieliście ich biegających po pruszczańskich ścieżkach i chodnikach. Na początku grupa liczyła zaledwie kilka osób, które regularnie przychodziły na cotygodniowe spotkania. Teraz, co zresztą widać na zdjęciach, w poniedziałkowe wieczory zazwyczaj zjawia się 20, 30, a nawet 40 osób. Niestraszne są im deszcze, wichury i śnieżyce. Jak mówią biegacze: „regularny trening to podstawa”. 

To właśnie 08.12.14 spotkaliśmy się po raz pierwszy „przy kulkach” w skromnej 5 lub 6-osobowej grupie, a przez trzy lata awansowaliśmy do jednej z największych grup biegowych w Polsce Przez trzy lata miałem tą szansę obserwować jak nasza grupa rośnie w siłę. Mogłem obserwować, jak biegowi debiutanci zaliczają swoje pierwsze zawody, następnie stają się maratończykami czy ultrasami. Przez trzy lata staliśmy się nie tylko grupą biegową, ale także wielką pruszczańską rodziną, do której cały czas dołączają nowe osoby. Wspólnie biegamy, wspólnie się bawimy, wspólnie także stawiamy sobie nowe cele i działamy charytatywnie, bo w grupie jest MOC! – mówi założyciel i lider grupy Bartosz Łowicki.

Nam nie pozostaje nic innego jak tylko życzyć wszystkim biegaczom wytrwałości, życiówek no i …zdrowia! A tych, którzy chcieliby dołączyć do grupy zapraszamy w poniedziałki o 19.00 w centrum „przy kulkach”. Wszystkiego najlepszego!