Wczoraj rano dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim otrzymał informację o wypadku, do którego doszło na terenie miasta.

Funkcjonariusz natychmiast skierował na miejsce patrol drogówki.

Mundurowi z wydziału ruchu drogowego natychmiast pojechali na miejsce zdarzenia, zabezpieczyli je i zaczęli odtwarzać okoliczności wypadku. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 72-letni kierujący osobowym oplem podczas skręcania w prawo na wyznaczonym przejściu dla pieszych najechał na 25-letnią pieszą.

Policjanci sporządzili oględziny pojazdu i przy pomocy technika kryminalistyki oględziny miejsca zdarzenia, szkic sytuacyjny, a także dokumentację fotograficzną. Funkcjonariusze sprawdzili też trzeźwość kierowcy opla – był trzeźwy. Piesza została odwieziona do szpitala w Gdańsku. Mundurowi zatrzymali też prawo jazdy kierującemu oplem.

Obecnie śledczy dokładnie badają przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.

Za spowodowanie wypadku drogowego grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci przypominają o konieczności zachowania szczególnej ostrożności w rejonach przejść dla pieszych. Zarówno piesi, jak i kierowcy powinni zwracać uwagę na otoczenie i zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Jadąc pojazdem, należy zwolnić by w razie konieczności mieć czas na reakcję, zatrzymanie pojazdu. Osoby piesze natomiast powinny uważnie rozglądać się, czy wejście na jezdnię nie spowoduje dla nich niebezpieczeństwa.

MNR