W ramach replik 43. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni zapraszamy do kina w Cieplewie na dramat obyczajowy pt.: „Pewnego razu w listopadzie” z 2017 r., w reżyserii Andrzeja Jakimowskiego. Seans odbędzie się w czwartek, 20 września o godzinie 19.00. Początek projekcji o godz. 19:00. Bilety w cenie 10 zł do nabycia w Biurze Obsługi Klientów.

„Pewnego razu w listopadzie…” to poruszająca historia warszawskiej rodziny, rozgrywająca się w przeddzień demonstracji patriotycznej z okazji Święta Niepodległości. Obraz został zainspirowany prawdziwymi wydarzeniami. Marek (Grzegorz Palkowski) właśnie rozpoczyna studia prawnicze na Uniwersytecie Warszawskim. Ma piękną i odwzajemniającą jego uczucie dziewczynę, Olę (Alina Szewczyk). Zaś na co dzień troskliwie opiekuje się matką (Agata Kulesza), z którą mieszka w przedwojennej kamienicy. Kiedy w wyniku eksmisji rodzina traci dach nad głową, kobieta trafia do przytułku dla bezdomnych, w którym nie jest mile widziana ze względu na swojego towarzysza – psa Kolesia. Rozpoczyna się wyczerpująca tułaczka po Warszawie – między jedną noclegownią a drugą. W końcu Markowi udaje się wynegocjować miejsce w squacie w centrum miasta. Szczęście bohaterów nie trwa długo, bo w stolicy właśnie rozpoczyna się manifestacja niepodległościowa. Do budynku, w którym znaleźli schronienie, próbuje wedrzeć się grupa agresywnych chuliganów. Wydarzenia, jakie rozegrają się w murach squatu, odcisną niemożliwe do zatarcia piętno na życiu wszystkich bohaterów.

Wykorzystany w „Pewnego razu w listopadzie” materiał dokumentalny został zrealizowany przez reżysera i operatorów, będących bezpośrednimi świadkami wydarzeń z Święta Niepodległości z 2013 roku.

Film nagrodzony Srebrnym Gronem 2018 w kategorii najlepszy film Lubuskiego Lata Filmowego Kinematografii Krajów Europy Środkowej i Wschodniej.

 

[OKSiR Cieplewo]