Podczas weekendu policjanci z Pruszcza Gdańskiego uniemożliwili dalszą jazdę dwóm nietrzeźwym kierowcom, jednemu, który był pod wpływem narkotyków oraz jednemu, który posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Niebawem każdy z nich odpowie za swoje czyny.

 W nocy z czwartku na piątek uwagę policjantów z Referatu Patrolowo Interwencyjnego Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim zwrócił samochód, który miał założone zagraniczne tablice rejestracyjne. Czujni funkcjonariusze zatrzymali auto do kontroli. Już po chwili okazało się, że kierujący peugeotem 26-latek nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Zachowanie mężczyzny wzbudziło zainteresowanie mundurowych, co do jego stanu trzeźwości. Podejrzenia policjantów były słuszne, gdyż test wykazał, że 26-latek zażywał wcześniej narkotyki. Dalsza kontrola pozwoliła zabezpieczyć przy nim substancje odurzające – amfetaminę i marihuanę.

Mężczyzna został przez stróżów prawa zatrzymany, a samochód, którym jechał odholowany na policyjny parking.

Śledczy już zajęli się tą sprawą. Niebawem mężczyzna usłyszy zarzuty odpowiadające kwalifikacji prawnej swoich czynów.

W sobotę i niedzielę policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego uniemożliwili dalszą jazdę dwóm mężczyznom, którzy kierowali autami pod wpływem alkoholu. Wobec jednego z nich wydano uprzednio decyzję o cofnięciu uprawnień, więc dodatkowo odpowie też za to przestępstwo.

Z kolei 24-latek kontrolowany przez funkcjonariuszy drogówki w niedzielną noc usłyszy niebawem zarzut kierowania pojazdem mimo posiadanego sądowego zakazu. Jego dalsza jazda nie była oczywiście możliwa, a samochód został odholowany na policyjny parking.

Kierowania pojazdem pod wpływem alkoholu lub narkotyków a także niestosowanie się do decyzji o cofnięciu uprawnień zagrożone jest karą do 2 lat więzienia.

Za łamanie zakazu sądowego grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

MNR