Kryminalni z komendy policji w Pruszczu Gdańskim zatrzymali 26-letniego mieszkańca gminy Sianów, który okradł, groził i osiągnął korzyść majątkową krzywdząc kobietę zapoznaną na portalu internetowym. Podejrzany wyłudził od 22-latki pieniądze w kwocie 700 złotych, ukradł 2 telefony komórkowe warte 600 złotych oraz groził pokrzywdzonej. Usłyszał łącznie 3 zarzuty kradzieży, gróźb karalnych oraz osiągnięcia korzyści majątkowej. Za tego typu przestępstwa grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

W czwartek (25 lutego br.) o godz. 18.40 do komendy policji w Pruszczu Gdańskim zgłosiła się 22-letnia mieszkanka pruszczańskiej gminy i poinformowała, że została okradziona. Z jej relacji wynikało, że pod koniec stycznia 2016 roku na portalu internetowym poznała mężczyznę z którym nawiązała bliższą znajomość. Przez kilka dni spotkali się u niej w mieszkaniu. Mężczyzna co jakiś czas prosił kobietę o pożyczkę pieniędzy, które ona wpłacała na jego konto. Po kilku spotkaniach nowo poznany chłopak
ukradł z mieszkania kobiety dwa telefony komórkowe warte 600 złotych,  markowe perfumy warte 400 złotych i wyłudził od niej pieniądze o łącznej kwocie 700 złotych. Znajomość zakończyła się po kilku tygodniach groźbami kierowanymi pod adresem pokrzywdzonej. Kobieta podała policji szczątkowe dane dotyczące jej znajomego. Kryminalni natychmiast zajęli się sprawą. Mężczyzna został zatrzymany po kilka dniach od zgłoszenia. Do zatrzymania doszło we wtorek (08 marca br.) o godz. 10.30 w jego
mieszkaniu na terenie gminy Sianów. 26-latek był zaskoczony wizytą stróżów prawa, nie stawiał żadnego oporu. Podejrzanego przewieziono do pruszczańskiej komendy policji.

Zgromadzony przez śledczych materiał dowodowy pozwolił na postawienie mu 3 zarzutów, kradzieży, gróźb karalnych oraz osiągnięcia korzyści majątkowej. Za tego typu przestępstwa grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

[materiały prasowe Policji]

Pruszcz adorator okazał się złodziejem