Nie bądźmy obojętni, oddajmy siebie potrzebującym! Pod takim hasłem przebiegała ambulansowa akcja poboru krwi i rejestracja potencjalnych dawców szpiku kostnego. Akcja odbywała się przez budynkiem pruszczańskiej policji.  Inicjatorem idei honorowego krwiodawstwa w środowisku policjantów i innych zaprzyjaźnionych służb mundurowych był policyjny klub honorowych dawców krwi z Gdyni.

W piątek (06 maja br.) w godz. 9.00-13.00 przed budynkiem komendy powiatowej policji w Pruszczu Gdańskim przy ulicy Wita Stwosza 4 odbyła się ambulansowa akcja poboru krwi i rejestracja potencjalnych dawców szpiku kostnego. Inicjatorem akcji był policyjny klub honorowych dawców krwi z Gdyni. Akcję przeprowadziło regionalne centrum krwiodawstwa i krwiolecznictwa w Gdańsku. Osoby chętne mogły zmierzyć sobie ciśnienie krwi, sprawdzić saturację (nasycenie krwi tętniczej tlenem) oraz sprawdzić
poziom cukru we krwi.

Podczas akcji krew oddało 25 osób w tym 8 osób po raz  pierwszy. Łącznie zebrano prawie 12 litrów krwi zarówno od policjantów jak i od mieszkańców powiatu gdańskiego. Zarejestrowano 15 osób jako potencjalnych dawców szpiku kostnego.


[mat. prasowe Policji]