Od piątku 28 października policjanci z powiatu gdańskiego rozpoczynają coroczną „Znicz”. Prowadzone na drogach oraz w rejonie cmentarzy działania potrwają do środy 02 listopada. W tym okresie nad naszym bezpieczeństwem czuwać będzie większa, niż zwykle liczba funkcjonariuszy prewencji i ruchu drogowego. Wszystko po to, abyśmy mogli bezpiecznie odwiedzić groby naszych bliskich. W najbliższych dniach możemy spodziewać się wzmożonego ruchu na drogach i w rejonie cmentarzy.

Policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności w drodze na cmentarz.

Czas przygotowań do Dnia Wszystkich Świętych to porządki na grobach, zakupy, a także często odległe podróże to okres, w którym my sami szczególnie musimy zadbać o własne bezpieczeństwo. Odwiedzając groby bliskich warto sprawdzić w lokalnej prasie lub internecie, jak będzie wyglądała organizacja ruchu w pobliżu cmentarzy. Ułatwi nam to bezkolizyjne dotarcie do celu. Podczas podróży uważnie patrzmy na znaki i stosujmy się do sygnałów dawanych przez policjantów, którzy w tych dniach częściej niż zwykle będą kierować ruchem. Pamiętajmy o tym, aby zawsze dostosować prędkość do warunków atmosferycznych i natężenia ruchu. Nie zapominajmy o włączeniu wymaganych przepisami świateł i zapinaniu pasów bezpieczeństwa. Za kierownicę siadajmy trzeźwi, a jadące z nami dzieci niech podróżują w fotelikach.

Przed wyjazdem na groby pamiętajmy o odpowiednim przygotowaniu naszego auta oraz prawidłowym zabezpieczeniu mieszkania. Poprośmy zaufanych sąsiadów, którzy pozostają w domu, aby zwrócili uwagę na osoby obce przebywające na terenie naszej posesji. Nie zabierajmy ze sobą na cmentarz wartościowych przedmiotów oraz większej gotówki. Pamiętajmy o pilnowaniu swoich torebek i saszetek z dokumentami. Parkując samochód przed cmentarzem nie zostawiajmy w nich na widoku żadnych wartościowych przedmiotów.

Organizacja ruchu na terenie powiatu gdańskiego

Akcja „Znicz” rozpocznie się w dniu 28 października 2016 roku, a zakończy 02 listopada 2016 roku. W tym czasie w rejonie przyległym do cmentarzy położonych na terenie powiatu gdańskiego służbę będą pełnić policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego oraz Referatu Patrolowo -Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim. Ponadto w akcji będą brały udział patrole z podległych komisariatów. Zadaniem policjantów będzie udrażnianie ruchu w miejscach parkowania pojazdów oraz niedopuszczenie do dokonywani przestępstw i wykroczeń w okolicach nekropolii. Pruszcz organizacja ruchu Znicz

Zmiana organizacji ruchu w związku z Dniem Wszystkich Świętych na terenie Pruszcza Gdańskiego

W związku z Dniem Wszystkich Świętych zostanie zmieniona organizacja ruchu drogowego w rejonie starego cmentarza komunalnego. Wyłączona zostanie z ruchu samochodowego ul. Spokojna na odcinku od ronda z ul. Obrońców Wybrzeża do skrzyżowania z ul. Ogrodową. Na ul. Ogrodowej, ul. Spokojnej, ul. Wczasowej oraz ul. Spacerowej zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy.

Na nowym cmentarzu zostanie zamknięty dojazd pod bramę cmentarza. Zmiany w organizacji ruchu przy cmentarzach komunalnych zostanie wprowadzona na okres od 29 października do 1 listopada. Dojazd do posesji przy ul. Obrońców Wybrzeża 29 i ul. Spokojnej 1 oraz 2 w dniach 29-30 października zostanie zachowany od strony ul. Obrońców Wybrzeża.