Funkcjonariusze z rewiru patrolowo- interwencyjnego komendy powiatowej policji w Pruszczu Gdańskim zatrzymali  19- latkę bezpośrednio po kradzieży sklepowej. Kobieta w jednym z pruszczańskich supermarketów ukradła łącznie 12 butelek whisky oraz artykuły spożywcze o łącznej wartości ponad 1200 złotych. Mieszkanka Poznania dwukrotnie weszła do sklepu, zapakowała towar do siatki, przeszła przez linie kas i wyszła na zewnątrz. Dopiero za drugim razem została ujęta przez obsługę sklepu. Zatrzymana trafiła do policyjnego aresztu. Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

We wtorek (07 listopada br.) o godz. 20.05 dyżurny pruszczańskiej policji odebrał telefon z informacją, że w jednym z supermarketów w Pruszczu Gdańskim doszło do kradzieży. Młoda kobieta chciała uciec ze sklepu mając w torbie skradziony alkohol. Została natychmiast ujęta przez pracownika ochrony. Policjanci zatrzymali kobietę, która miała w swojej torbie 6 butelek whisky oraz artykuły spożywcze warte ponad 600 złotych. Po sprawdzeniu danych personalnych okazało się, że jest to 19-letnia mieszkanka Poznania. Skradziony towar przekazano kierownikowi sklepu, a zatrzymana trafiła do policyjnego aresztu.

Policjanci pracujący na sprawą ustalili, że (07 listopada br.) poznanianka również ukradła 6 butelek whisky i wyniosła je z tego samego supermarketu w swojej torbie. Podczas drugiej kradzieży została ujęta przez pracownika ochrony. W trakcie przesłuchania przyznała się do obu kradzieży. Pieniądze za sprzedaną whisky przeznaczyła na jedzenie.19-latka była wielokrotnie notowana przez policje za kradzieże i posiadanie środków odurzających.

Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na postawienie jej 2 zarzutów kradzieży. Za tego typu przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

[mat. prasowe policji]