Dzisiaj kolejny raz pragniemy przedstawić Państwu nominację do tytułu „Osobowość Roku 2015”.                                         TyPastuszkam razem w kategorii Biznes.

Pan Andrzej Pastuszka, bo o nim mowa, został nominowany jako właściciel Activa za estetyczne osiedla w Pruszczu Gdańskim i Juszkowie. Zanim jednak Activa Developer przyczyniła się do zwiększenia zasobów mieszkalnych naszego rozrastającego się miasta. Pan Andrzej Pastuszka jako Absolwent Szkoły Orląt w Dęblinie zajmował się pilotowaniem śmigłowców bojowych, obecnie jako major w stanie spoczynku jest właścicielem sklepów Fart, wspomnianej Activa Developer oraz współwłaścicielem spółek handlowych o zasięgu krajowym i globalnym.

Działalność biznesowa to jednak nie jedyna działalność nominowanego na rzecz mieszkańców Pruszcza Gdańskiego. Pisząc o Andrzeju Pastuszce nie można nie wspomnieć o jego działalności filantropijnej, wspierającej lokalną działalność społeczną, między innymi zbiórki żywności, wyprawki szkolne dla dzieci, straż pożarną, parafie w powiecie gdańskim czy kombatantów i emerytów. To miedzy innymi dzięki jego zaangażowaniu i sponsoringowi możliwe są takie inicjatywy jak Orkiestra Miasta Pruszcz Gdański, czasopismo WIĘZI i Przegląd Chórów „Listopadowe Śpiewanie”. Z kolei jako mecenas lokalnych artystów Pan Andrzej Pastuszka posiada w swoich zbiorach ich obrazy i rzeźby, sponsorując jednocześnie Antologię poezji twórców powiatu gdańskiego „Niebieskie Neony”.

Spotkanie_Kombatantów_WWW-23

Jako developer wybudował bardzo dobrze Państwu znane takie osiedla jak Zakątek Rotmanka, Zakątek Juszkowo, Azaliowy Park oraz  kompleks apartamentów Tatrzańska Ostoja w sercu polskich Tatr.

Uprzejmie zapraszamy Państwa do oddania głosu na p. Andrzeja Pastuszkę poprzez wysłanie SMS na nr 72 355 o treści OEP.3  (koszt sms 2,46 zł z VAT, termin do 29.01.2016)

[Jakub Bąk]