Specjalnie dla Was, ze względu na premierę pierwszego singla z Projektu PoeTrees, poprosiliśmy, w naszej ocenie, najsłynniejszego rapera od nas z miasta, o wywiad.
Szczególne jest to, że objęliśmy lokalny patronat nad tym wydawnictwem.  Zachęcamy do przeczytania artykułu i odsłuchania utworu, sam Adam Mickiewicz pisał tekst.

Poetrees czyli najsłynniejszy raper z Pruszcza Gdańskiego w nowym poetyckim projekcie.
Przed państwem Bartosz Ornoch aka Sharak.

Przedstaw się nam Bartoszu, opisz swoje dotychczasowe doświadczenie muzyczne, i napisz czy jesteś artystą?
– Nie taki znowu najsłynniejszy. Jest nas dwóch (śmiech). Co do bycia artystą, tak, myśle, że moge tak o sobie mówić. Właściwie projekt POETREES jest najbliższy sztuce wysokiej, ale to jest jeden z trzech projektów, którymi zajmuję się aktualnie. Mamy wspólnie z Kenrishu, sąsiadem z osiedla, gotową płytę, która czeka na wydanie w Universal Music Polska.
No i zbliżająca się mniejszymi krokami moja solowa EP-ka, czyli zapowiedź całej płyty, którą mam nadzieje wydać w nakładzie zaprzyjaźnionej wytwórni.
Doświadczenie? Ciężko sięgnąć pamięcią, ale już dobrych pare lat „bawimy się” muzyką.

Czym jest PoeTrees, jaka jest historia tego projektu?
– Dostaliśmy kiedyś propozycję zagrania koncertu na Festiwalu Mickiewicz Open Source, tam wykorzystaliśmy kilka utworów Pana Adama i zaiskrzyło. To taka swoista kontynuacja powziętych tam kroków. PoeTrees zrzesza łączy teksty różnych poetów oraz prozaików, z różnych czasów, w jeden spójny, dość mroczny projekt, okryty moim wokalem i interpretacją, w rytm muzyki Grupy Producenckiej Lud Hauza, która notabene także pochodzi z Osiedla Wschód. Podejrzewam, że jakiś autorski tekst też powstanie jako wisienka na torcie.

Poezja, proza, Twój rap i teksty ? Czy to tylko interpretacja czy już twórczość?
Ciężkie pytanie, pracy jest mniej przy tego typu tekstach niż przy własnych, lecz ich umiejscowienie, interpretacja czy emocja z nich płynąca, jest z praktycznego punktu widzenia moim odczuciem tekstu i pracą chłopaków przy muzyce, a ich praca jest niesamowita. To dość skomplikowany proces, oczywiście zmiany w niektórych tekstach są nieuniknione, ale to tylko zabiegi kosmetyczne. Zostają też teksty autorskie, w tym przypadku twórczość od „a” do „z”.

Czy możesz taką pracą twórczą zachęcić do poezji i prozy, lub kogokolwiek do czytania?
– 
Mam taką nadzieję, bo warto, sam sięgam po coraz więcej książek czy tomików poezji.

Czy będą odbiorcy tego projektu, lub czy wiesz kto jest Waszym słuchaczem.
– Zobaczymy (śmiech). Wiesz, to kolejne ciężkie pytanie, może rodzic zmuszający do czytania poezji swoje pociechy, będzie szukał alternatywy, a może w ciężkich brzmieniach podkładów, gitarzysta hard rockowej kapeli, będzie szukał inspiracji. Odbiorca jest odbiorcą, ja staram się im dać gotowy materiał z którego mogą wyciągnąć coś dla siebie, a przy okazji dołożyć „cegiełkę” w murze przetrwania pięknej twórczości poetyckiej przez kolejne lata. Mam nadzieję.

Dziękujemy Ci serdecznie, że w dzień premiery, znalazłeś chwileczkę czasu żeby odpowiedzieć na kilka naszych pytań.

Powodzenia z całym projektem PoeTrees od redakcji Pruszczanie.pl, będziemy go wspierać, gratulacje dla Osso Publisher, wydawcy, który nie bał się zainwestować swoich pieniędzy i czasu w tak trudny projekt.

Zapraszamy do utworu.