Uczniowie Szkoły Podstawowej Zespołu Szkół w Suchym Dębie uczestniczyli w przedstawieniu teatralnym „Bogowie i Herosi – opowieści Afrodyty”. Młodzi widzowie mogli poznać świat, w którym Odyseusz chce odnaleźć po latach drogę do ukochanej Itaki, Tezeusz pragnie znaleźć wyjście z labiryntu Minotaura, a Prometeusz wykraść bogom ogień, by podarować go stworzonym przez siebie ludziom. Uczniowie uczestniczący w przedstawieniu odkryli znaczenie terminów „nić Ariadny”, „koń trojański”, „syzyfowa praca”, „prometeizm” czy „puszka Pandory i skąd tak naprawdę się wzięły?
Przedstawienie pozwoliło młodym widzom na podróż w czasie i poznanie mitycznego świata Starożytnej Hellady. Spektakl i występ aktorów bardzo mi się podobały, a pamięć o nim pozostanie na długo w mojej pamięci – powiedział Błażej Szulc uczeń klasy IV ZS w Suchym Dębie. Zdobyta wiedza będzie procentować na zajęciach z języka polskiego czy historii – podsumowała Aleksandra Lewandowska dyrektor placówki oświatowej w Suchym Dębie.
Przedstawienie przygotowali aktorzy Teatru Muzycznego FORTE z Wrocławia.
Wyjazd na przedstawienie teatralne zorganizowała Dorota Morajka, a opiekunami byli: Tomasz Jagielski, Ewa Tarasiuk i Mariola Twardowska.

MNR