Sprawdziliśmy na jakim etapie są prace związane z budową kładki pieszo rowerowej po północnej stronie mostu drogowego w ciągu ulicy Raciborskiego na Kanale Raduni. Przypomnijmy, że wraz z remontem skrzyżowania ulicy Raciborskiego z ulicą Grunwaldzką zagrodzony został wyjazd z drogi technologicznej na wale Kanału Raduni. Wielu rowerzystów uznało to za „drogowy absurd”. Póki co muszą oni uzbroić się jeszcze w cierpliwość i przenosić swoje dwuślady przez barierę ochronną.mostek kanał 2

Budowlańcy pracują już od kilku tygodni. Obecnie zalewane są fundamenty, na których w przyszłym tygodniu powinny zostać ułożone stalowe przęsła. Zostanie na nich ułożony dębowy pomost. Termin oddania kładki to początek czerwca 2017, a koszt inwestycji to 296 562 złote.

Cały czas zastanawiamy się dlaczego nie można było wykonać tej kładki w trakcie wspomnianego powyżej remontu skrzyżowania. Nawet budowlańcy twierdzą, że byłoby to znaczne ułatwienie. Pomimo niedużej odległości ciężko jest im poruszać się ciężkim sprzętem z jednej na drugą stronę kanału. Dobrze, że prace idą zgodnie z harmonogramem.

 

Krzysztof Szpila