Z połączenia pasji i doświadczenia powstał projekt, którego celem jest fachowe przedstawianie sytuacji pogodowej Pomorza wraz z systemem ostrzegania SMS. „Burzowy Pruszcz” stanie się pierwszym w rejonie portalem informacyjnym posiadającym własną witrynę, logo, mapy oraz analizy synoptyczne.

Na stronie burzowypruszcz.pl można znaleźć aktualną prognozę pogody, artykuły dotyczące zjawisk pogodowych oraz mapy satelitarne.  Twórcy strony nie poprzestają na tym i snują ambitne plany na przyszłość.

W 2018 roku planujemy stworzyć wspólnie wraz z Info-Meteo Elbląg „Żuławski Model Meteo”, a kto wie, czy nie zdecydujemy się na postawienie pierwszego w historii własnego detektora wyładowań z dostępem do danych satelitarnych – bardzo poważnie podchodzimy do tego tematu, ponieważ chcemy polegać głównie na sobie, a nie na innych i jednocześnie skupić się na informowaniu oraz ostrzeganiu mieszkańców północnej Polski – mówi Adam Pyrz, współtwórca projektu.

Burzowy Pruszcz nie ogranicza się jedynie do wydawania prognoz i ostrzeżeń dla Pruszcza Gdańskiego, ale swoją działalnością obejmuje rejon od Zatoki Puckiej, Kaszub, przez Żuławy aż po Warmię. Na czym polega postawienie modelu synoptycznego wyjaśnia Adam Pyrz:

Stacja synoptyczna, wyposażona w czujniki przesyła nam dane do naszych stacjonarnych komputerów. Na przykład takie danej jak: temperatura powietrza, ciśnienie, siła i kierunek wiatru, wilgotność powietrza, temperatura punktu rosy po higrometry, anenometry i termistory. Model numeryczny przede wszystkim polega na teleskopowym ułożeniu siatek obliczeniowych tak, by uzyskać wiarygodniejsze prognozy – na tej zasadzie będziemy chcieli jeszcze trafniej ostrzegać mieszkańców przed warunkami pogodowymi.

Strona burzowypruszcz.pl została oficjalnie zarejestrowana w ewidencji redakcji czasopism i portali internetowych.