Już po raz drugi „Stowarzyszenie Nasz Autyzm” organizuje Światowy Dnia Świadomości Autyzmu. 1 kwietnia w Pruszczu Gdańskim znów będzie głośno i niebiesko! Zapraszamy na happening „Autyzm oszukuje zmysły” wraz z Burmistrzem Pruszcza Gdańskiego Panem Januszem Wróblem oraz Starostą Powiatu Gdańskiego Panem Stefanem Skoniecznym, którzy objęli to wydarzenie patronatem honorowym. Natomiast 2 kwietnia po godzinie 20:00 przyłączymy się do ogólnoświatowej akcji „Zaświeć się na niebiesko” dla autyzmu i podświetlimy na niebiesko komin cukrowni w Pruszczu Gdańskim.

1 kwietnia rozpoczynamy o godzinie 10:00 błękitnym przemarszem, spod budynku Starostwa Powiatowego w kierunku placu na Alei Waląga. Zapraszamy wszystkich by przyłączyli się do nas, gdy będziemy maszerować przy dźwiękach werbli, niosąc ze sobą setki błękitnych balonów.

Po godzinie 10:00 na placu przed restauracją Kameleon przygotowaliśmy wiele atrakcji, szczególnie dla najmłodszych mieszkańców powiatu. W programie imprezy: Klaun Wojtek i gołębie, malowanie twarzy, origami, zabawy sportowe, eksperymenty chemiczne, występy muzyczne, dogoterapia, króliki, kolorowe papugi, sadzenie wiosennych roślin i niespodzianki. Dzieci będą mogły również pozwiedzać pojazdy policyjne i wozy strażackie. Zapraszamy również na zupę pomidorową, chleb z miodem, pyszne ciasta upieczone przez naszych rodziców i niesamowity tort. Podczas happeningu czynne będą punkty, w których będzie można dowiedzieć się, z jakimi problemami mierzą się osoby z autyzmem oraz czym są zaburzenia sensoryczne. Spróbujemy przybliżyć Państwu, z czym każdego dnia muszą mierzyć się ludzie dotknięciu zaburzeniami ze spektrum autyzmu i jak autyzm oszukuje ich zmysły.
Zapraszamy serdecznie! – 1 kwietnia, godz. 10:00 – 13:00, Pruszcz Gdański, Aleja Waląga 3.

Stowarzyszenie „Nasz Autyzm” działa na terenie powiatu od 2014 roku. Wśród ponad 50 podopiecznych, są zarówno dzieci w wieku przedszkolnym, szkolnym, jak i osoby dorosłe dotknięte zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Stowarzyszenie organizuje również wyjazdy dla swoich podopiecznych oraz szkolenia dla rodziców.

Chcielibyśmy podziękować wszystkim darczyńcom i partnerom: lokalnym firmom, instytucjom i osobom prywatnym oraz wolontariuszom. Dziękujemy również Burmistrzowi Pruszcza Gdańskiego Panu Januszowi Wróblowi, Staroście Powiatu Gdańskiego Panu Stefanowi Skoniecznemu oraz Wójtowi Gminy Pruszcz Gdański Pani Magdalenie Kołodziejczak, którzy wspierają nasze działania.

received_1837842559764957