Miło nam poinformować, że Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Pruszczu Gdańskim zdobyła certyfikat „Biblioteki Przyjaznej Dzieciom” przyznawany przez Fundację Metropolia Dzieci!

Pruszczańska książnica przystąpiła do projektu fundacji pt. „Z książką na start”, skierowanego do dzieci w wieku do 6 lat, w którym zachęca rodziców i dzieci do odwiedzenia biblioteki. Mały czytelnik, otrzymuje w prezencie Pakiet Startowy a w nim paszport małego czytelnika oraz książkę dopasowaną do jego wieku i zainteresowań. W paszporcie dziecko za każdą wizytę zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego otrzymuje pieczątkę, a po uzbieraniu 10, imienny dyplom potwierdzający jego czytelnicze zainteresowania. Celem projektu jest nie tylko wzrost czytelnictwa. To rzeczywiście najszybszy i najbardziej wymierny rezultat akcji. Najważniejsze jednak jest, aby rodzice spędzali czas z dziećmi poza domem: w drodze do biblioteki, w bibliotece wybierając książki i w domu przy wspólnym czytaniu.

Zapraszamy do biblioteki, by odebrać Pakiet Startowy, tych rodziców, którzy jeszcze nas nie odwiedzili oraz wszystkich zainteresowanych. Udział w projekcie jest całkowicie bezpłatny!)