Projekt edukacyjny uczniów gimnazjum to zespołowe i planowe działania, które ukazują problem i metody jego rozwiązania. Uczniowie z Suchego Dębu postanowili zmierzyć się z sposobami spędzania wolnego czasu przez swoich rówieśników i mieszkańców gminy. Po przeprowadzonych rozmowach, wywiadach i sondażach wpadli na pomysł zorganizowania dla wszystkich mieszkańców koncertu muzycznego. Przez wiele miesięcy i tygodni prowadzili rekrutację w internecie. W ich działania zaangażowały się zespoły RSR z Tczewa i Usatysfakcjonowani z Suchego Dębu. Po skompletowaniu występujących przystąpili do realizacji pomysłu. Przygotowali kampanię informacyjną za pomocą mediów społecznościowych oraz plakatów i ulotek. Zorganizowali miejsce na występ, nagłośnienie i widownię. Przygotowali kawiarenkę, ciasto, napoje i kelnerską obsługę.

Czas mijał, a do koncertu pozostawało coraz mniej czasu. Praca całego zespołu przebiegała harmonijnie i zgodnie. Wreszcie przyszedł długo wyczekiwany moment występu.

Zespoły RSR z Tczewa i Usatysfakcjonowani z Suchego Dębu swoim występem rozgrzały publiczność do czerwoności. Wspólne śpiewy, tańce, chóralne śpiewy znanych hitów wciągnęły do zabawy wszystkich zebranych. Czas mijał szybko i przyjemnie.

Wszyscy zgodnie uznali, że uczestnicy projektu edukacyjnego zasługują na uznanie i docenienie za swoją prace i pomysł.

W projekcie edukacyjnym „Disco Pod Dębami” uczestniczyli uczniowie klasy 2 b:
Dampc Robert, Gliniecka Małgorzata, Gliniecki Szymon, Hering Maciej, Jurczyk Agnieszka, Jurczyk Damian, Kostrzewski Dominik, Kowalczyk Dominik, Kuniec Kamil, Kuzimska Monika, Nazimek Marcelina, Nowakiewicz Piotr, Podbielski Szymon, Sasnal Jakub, Wasilonek Kacper, Zelamanowski Adrian.

Klasę 2 c reprezentowali:
Bielicki Adrian, Bohdan Paulina, Cylkowska Martyna, Czarnik Andżelika, Dąbrowski Mikołaj, Drozdowska Julia, Gurbiel Gabriela, Kotarska Alicja, Kwaśnica Oliwia, Rogaczewska Wiktoria, Sikora Grzegorz, Wardowska Klaudia, Zabłocka Adrianna.

Opiekunami uczniów podczas realizacji projektu byli:
Albiński Michał, Okrzes Magda, Szczepańska Justyna.

 

MNR