Kryminalni z komendy powiatowej policji w Pruszczu Gdańskim zatrzymali 32-letnia kobietę i 52-letniego mężczyznę podejrzanych o dokonanie rozboju. Do zdarzenia doszło wczoraj na jednej z ulic Pruszcza Gdańskiego. Sprawcy podeszli do 83-latka, wykręcili mu ręce i z kieszeni spodni wyjęli portfel z pieniędzmi i dokumentami. Za rozbój grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

We wtorek (11 kwietnia br.) o godz.15.30 dyżurny pruszczańskiej policji odebrał telefon z informacją, że na jednej z ulic Pruszcza Gdańskiego nieznani sprawcy napadli na starszego mężczyznę i ukradli mu portfel. Z relacji pokrzywdzonego 83-letniego pruszczanina wynikało, że nieznana mu kobieta i mężczyzna szli za nim przez kilka metrów i usiłowali nawiązać rozmowę. Pokrzywdzony tuż przed wejściem do klatki schodowej swojego bloku został zaatakowany, wykręcono nu ręce, zabrano portfel z dokumentami i pieniędzmi w kwocie 60 złotych. Dyżurny natychmiast wysłał na miejsce policjantów, którzy razem z pokrzywdzonym i jego sąsiadem podjęli penetrację terenu aby zatrzymać sprawców. O godz. 19.00 na jednej z ulic Pruszcza Gdańskiego zatrzymano kobietę podejrzaną o dokonanie rozboju. 32-letnia pruszczanka została przewieziono do komendy gdzie między innymi sprawdzono jej stan trzeźwości. Wynik badania wskazał prawie 2,5 promila alkoholu w  wydychanym powietrzu. Zatrzymaną przewieziono do policyjnego aresztu. W środę (12 kwietnia br.) o godz. 8.00 na ulicy Grunwaldzkiej w Pruszczu Gdańskim zatrzymano drugiego ze sprawców. 52-latek bez stałego miejsca zamieszkania w momencie zatrzymania był nietrzeźwy, miał 1,7 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Podejrzany przyznał się do przestępstwa. Skradzione pieniądze w całości przeznaczył na zakup alkoholu.

Zgromadzony przez śledczych materiał dowodowy pozwolił na postawienie zatrzymanym zarzutu rozboju. 32-latka już dzisiaj usłyszy zarzut, natomiast jej kolega musi wytrzeźwieć. Jutro oboje zostaną przesłuchani przez prokuratora. Za rozbój grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

[materiały prasowe policji]