Policjanci z wydziału ruchu drogowego komendy powiatowej w Pruszczu Gdańskim ustalają przyczyny wypadku do którego doszło na drodze krajowej nr 7 w Cedrach Małych. 28-letnia gdańszczanka jadąca oplem corsa w kierunku Gdańska zjechała na przeciwny pas ruchu i zderzyła się czołowo z ciężarówką. 42-letni kierowca ciężarowego renaulta przewoził 24 tonowy ładunek rur metalowych. Kierowcy obu samochodów byli trzeźwi. Kierująca oplem trafiła do szpitala. Przez ponad 5 godzin policjanci kierowali ruch objazdami.

We wtorek (19 września br.) o godz.14.10 dyżurny pruszczańskiej policji odebrał zgłoszenie z wojewódzkiego centrum powiadamiania ratunkowego, że na drodze krajowej nr 7 w Cedrach Małych doszło do wypadku drogowego. Oficer dyżurny natychmiast wysłał na miejsce policjantów oraz powiadomił pozostałe służby ratownicze. Na miejscu wypadku technik kryminalistyki zabezpieczył ślady, zrobił zdjęcia, zabezpieczył kartę tachografu i kartę urządzenia rejestrującego jazdę samochodu ciężarowego oraz sporządził szkic sytuacyjny. Sprawdzono stan trzeźwości kierujących.

Ze wstępnych ustaleń wynikało, że 28-letnia gdańszczanka jadąca oplem corsa drogą s7 w kierunku Gdańska zjechała na przeciwny pas ruchu i zderzyła się czołowo z ciężarówką. 42-letni kierowca ciężarowego renaulta przewoził 24 tonowy ładunek rur metalowych. W wyniku zderzenia ciężarówka przewróciła się w poprzek jezdni. Opel zjechał do rowu i przewrócił się na dach. Przez ponad 5 godzin policjanci kierowali ruch objazdami. Kierowcy obu samochodów byli trzeźwi. Kierująca oplem trafiła do akademii medycznej w Gdańsku, podróżowała sama. Policjanci zatrzymali jej prawo jazdy oraz dowód rejestracyjny samochodu. Przez ponad 5 godzin policjanci kierowali ruch objazdami.

Policjanci ustalają przyczyny wypadku oraz apelują o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze. Kierowco jedź tak, aby nie narażać siebie i innych na niebezpieczeństwo. Podczas długiej jazy zrób sobie krótkie przerwy. Zaleca się aby po 2 godzinnej podróży zrobić 20 minutowy postój.

m.p.p.

Pruszcz Gd. wypadek na s7