Starszy sierżant Grzegorz Kucharski jest dzielnicowym w Komisariacie Policji w Cedrach Wielkich. Oprócz służby w Policji od zawsze jego pasją są motocykle szczególnie typu Chopper np. Honda Shadow bądź Yamaha Intruder. Ponadto wspólnie z synem Kajetanem zajmuje się hodowlą ptaków o wdzięcznej nazwie „Zeberki”.

Starszy sierżant Grzegorz Kucharski wstąpił w policyjne szeregi w 2012 roku. Służbę rozpoczął w Komisariacie Policji w Cedrach Wielkich gdzie od lutego 2016 roku jest dzielnicowym gminy Suchy Dąb. W ramach swoich obowiązków służbowych dba o poprawę bezpieczeństwa mieszkańców w swoim rejonie. Każdy może zwrócić się do niego o pomoc i poradę prawną. Starszy sierżant Grzegorz Kucharski pomaga w rozwiązywaniu codziennych, nawet niewielkich problemów mieszkańców, którzy zwracają się do niego z prośbą o pomoc.

Jego największą pasją są motocykle, interesuje się nimi od zawsze. Przez długie lata małżonka Hanna hamowała jego zapędy, ale dwa lata temu wyraziła zgodę na zakup jednośladu. Zaznaczyła jednak, że ma to być „coś małego”. Wybór padł na motocykl o pojemności 125 cm3 na, którym jeździł ponad rok czasu. Już wtedy próbował namówić małżonkę na wspólne przejażdżki, udało się. Początkowo marzył o motocyklu typu Chopper np. Honda Shadow 750cm3 bądź Yamaha Intruder 1500cm3. Początkowo szukał modelu Honda PanEuropan 1300cm3, niestety nie mógł znaleźć odpowiadającego mu modelu , a sezon nie trwa wiecznie. Padła szybka decyzja i zakup Aprili Atlantic. Zdaniem Grzegorza Aprili Atlantic pojemności 500cm3 jest typem motocykla od którego oczekuje się wygody, ekonomii, pakowności i traktowania pasażerki co najmniej jak królowej. Małżonka Grzegorza jest zachwycona wspólnymi wypadami na motocyklu.

Starszy sierżant Grzegorz Kucharski ma dwóch synów w wieku 7 i 10 lat. Wspólnie z młodszym synem Kajetanem zajmuje się hodowlą ptaków o wdzięcznej nazwie „Zeberki”. Aktualnie mają 7 ptaszków i niebawem będzie kolejny wylęg. Zeberki są gatunkiem małego ptaka zamieszkującego głównie Australię. Zeberki są towarzyskie, żyją często w dużych stadach liczących 10-100 osobników. Samce, w przeciwieństwie do samic, posiadają pomarańczowe policzki oraz rude piórka w białe kropki pod skrzydłami. U obu płci płaszcz jest brązowawy, wierzch głowy szary lub popielaty, spód ciała biały, pierś lekko prążkowana, oddzielona od brzucha czarną kreską. Ogon w poprzeczne, czarno – białe pasy. Dziób mocny, czerwony. Pod okiem czarna, pionowa kreska.

m.p.p.