Aktywność sportowa i ruchowa wśród młodych ludzi jest bardzo ważna i pożądana. By ją pogłębić w Zespole Szkół w Suchym Dębie zorganizowano dzień sportu. Gry i zabawy ruchowe oraz liczne konkurencje zachęciły uczniów do zabawy na świeżym powietrzu. W zależności od wieku uczniowie rozgrywali turnieje i zabawy zespołowe np. w dwa ognie, piłkę siatkową i nożną. Zaangażowanie, współpraca i gra fair play to główne hasła, które nam przyświecały – powiedział Krzysztof Zyszczak nauczyciel wychowania fizycznego w ZS w Suchym Dębie. Podczas turnieju Turbo Kozak uczniowie pokazywali swoje umiejętności piłkarskie i ruchowe. Zabawa polegała m.in. na obijaniu poprzeczki, słupka, żonglerce itp. Bezkonkurencyjni okazali się w rywalizacji: Maciej Ziewiec z klasy III b i Marta Chęcińska z klasy VI.

DSC_0060

Wielkim hitem był pojedynek piłkarski uczniowie kontra nauczyciele. Z kronikarskiego obowiązku dodajmy, iż wygrali pedagodzy 9 -3. Kolejna okazja do rewanżu będzie podczas następnego dnia sportu.
Staramy się wspierać wszelkie formy aktywności ruchowej wśród naszych uczniów, a taka formuła będzie dobrą zaprawą przed wakacjami – podsumowała Aleksandra Lewandowska dyrektor ZS w Suchym Dębie.

MNR