W Żuławskim Ośrodku Kultury i Sportu w Cedrach Wielkich odbyły się eliminacje powiatowe ogólnopolskiego turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego szkół podstawowych i gimnazjalnych z powiatu gdańskiego. Sędziami prowadzonych konkurencji byli policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego komendy powiatowej policji w Pruszczu Gdańskim.

W czwartek (28 kwietnia br.) w godz. 10.00-16.00 w miasteczku ruchu drogowego oraz w Żuławskim Ośrodku Kultury i Sportu w Cedrach Wielkich odbyły się powiatowe eliminacje do ogólnopolskiego turnieju BRD. W eliminacjach brali udział uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych powiatu gdańskiego. Turniej przeprowadzili policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego komendy powiatowej policji w Pruszczu Gdańskim, którzy jednocześnie stanowili komisję sędziowską. Konkurs przebiegał w trzech etapach.
Zawodnicy musieli wykazać się wiedzą teoretyczną i praktyczną oraz znajomością zagadnień związanych z udzielaniem pierwszej pomocy. Uczniowie startowali w 3-osobowych zespołach. Rywalizacja przebiegała drużynowo i indywidualnie – odrębnie dla gimnazjów oraz szkół podstawowych. Dla najlepszych ufundowano dyplomy, puchary oraz nagrody rzeczowe. Wszyscy uczestnicy turnieju zostali udekorowani medalami za udział.

Na poziomie szkół podstawowych w klasyfikacji indywidualnej- I miejsce zdobyła Filip Kiełbicki- gmina Cedry Wielkie. II miejsce Kacper Bielewicz- gmina Suchy Dąb. III miejsce Martyna Jodłowska- miasto Pruszcz Gdański.

Na poziomie szkół gimnazjalnych w klasyfikacji indywidualnej- I miejsce zdobył Paweł Lewandowski z gminy Cedry Wielki, II miejsce zdobył Paweł Wrona z gminy Pruszcz Gdański, III miejsce Rafał Banaczyk gmina Pruszcz Gdański.

W klasyfikacji grupowej na poziomie szkół podstawowych- I miejsce drużynowo zdobyli uczniowie szkoły podstawowej w Suchym Dębie, II miejsce wybrani reprezentanci z pruszczańskich szkół, III miejsce wybrani reprezentanci z gminy Cedry Wielkie.

W klasyfikacji grupowej na poziomie szkół gimnazjalnych- I miejsce zdobyli uczniowie z gminy Cedry Wielkie, II miejsce zdobyli uczniowie z gminy Pruszcz Gdański, III miejsce zdobyli uczniowie z gminy Kolbudy.

Nagrodę specjalną za najlepszy indywidualny wynik w konkurencji- test wiedzy na poziomie szkoły podstawowej zdobył Jędrzej Gryszko reprezentujący miasto Pruszcz Gdański, na poziomie gimnazjalnym zdobył Paweł Lewandowski reprezentujący gminę Cedry Wielkie.

Puchar ufundowany przez Wójta gminy Cedry Wielkie dla najlepszej drużyny zdobyli uczniowie z gminy Suchy Dąb.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i zachęcamy do startu w następnych eliminacjach.

[materiały prasowe policji]