Kryminalni z komendy powiatowej policji w Pruszczu Gdańskim pracujący nad sprawami dotyczącymi oszustw zatrzymali fałszywego mistrza kominiarstwa. 37-letni pruszczanin nie mając do tego odpowiednich uprawnień wydawał opinie i ekspertyzy kominiarskie posługując się zeskanowaną pieczątką z podpisem innej osoby. Mężczyzna usłyszał 2 zarzuty oszustwa za wykonanie fałszywych opinii komisarskich. Sprawa jest rozwojowa, niewykluczone są dalsze zarzuty. Za tego typu przestępstwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

W czwartek (05 października br.) o godz. 06.00 kryminalni z pruszczańskiej komendy policji pracujący nad sprawami dotyczącymi oszustw pojechali do miejsca zamieszkania podejrzanego o tego typu przestępstwa. Mężczyzną był zaskoczony wizytą stróżów prawa, nie stawiał żadnego oporu i przyznał się do popełnionych przestępstw. W jego domu zabezpieczono laptop i segregatory z dokumentami. Jak ustalili śledczy 37-letni mieszkaniec Pruszcza Gdańskiego od kilu lat prowadzi zakład kominiarski na terenie powiatu gdańskiego. Mężczyzna nie mając odpowiednich uprawnień sporządzał opinie i ekspertyzy kominiarskie posługując się zeskanowaną pieczątką z podpisem innej osoby. Śledczy pracujący nad sprawą ustalili, że od sierpnia 2017 roku sporządził co najmniej 10 takich dokumentów i odebrał wynagrodzenie za fałszywe ekspertyzy.

Podejrzany usłyszał 2 zarzuty oszustwa za wykonanie fałszywych opinii komisarskich. Sprawa jest rozwojowa, niewykluczone są dalsze zarzuty. Za tego typu przestępstwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.