W poniedziałek 24 września mija termin głosowania na projekty związane z Budżetem Obywatelskim na 2019 rok. Przypominamy, że głosy można oddać za pośrednictwem internetu lub tradycyjnie do urny znajdującej się w Urzędzie Miasta.

Do wczoraj cieszyliśmy się jeszcze typowo letnią pogodą, przynajmniej w ciągu dnia. Były już jednak wieczory, które „informowały” nas, że powoli zaczyna się sezon grzewczy! Gdzieniegdzie unosił się, póki co delikatny dymek powstający w wyniku spalania … no właśnie czego?

45 tysięcy osób rocznie traci życie w Polsce z powodu zanieczyszczeń powietrza – tak wynika z raportu NIK sprzed kilku dni. To tak jakby co roku umierali wszyscy mieszkańcy Pruszcza Gdańskiego, Straszyna, Rotmanki, Rokitnicy, Roszkowa.

Czy można coś zacząć z tym robić lokalnie? Oczywiście! Można zacząć uświadamiać władze, że problem istnieje również i w naszym mieście i to w dużo większej skali niż się wydaje. Taką okazję daje nam, mieszkańcom Pruszcza trwające do poniedziałku głosowanie w ramach Budżetu Obywatelskiego na rok 2019 i na projekt numer 13 – „Utworzenie sieci czujników mierzących zanieczyszczenia powietrza pyłami PM10 i PM2,5 (smogu) oraz prezentacja danych na stronie WWW i w aplikacjach na smartfony”.

Link do głosowania: https://budzetobywatelski.pruszcz-gdanski.pl/2018/index2.php?option=vote&id=14&p=a

Namawiamy do głosowania!

Krzysztof Szpila