Kryminalni z komendy powiatowej policji w Pruszczu Gdańskim wspólnie z funkcjonariuszami wydziału do walki z przestępczością narkotykową KWP w Gdańsku zatrzymali mieszkańca gminy Przywidz. W jego mieszkaniu znaleziono ponad 1,5 kg marihuany a pomieszczeniach gospodarczych ujawniono 47 sztuk konopi indyjskich w rożnej fazie wzrostu. Z policjantami współpracowała przewodniczka psa służbowego do wykrywania substancji odurzających z izby celnej w Gdyni. 34-latek usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości suszu konopi, który może stanowić od 1,5 tysiąca do 5 tysięcy porcji środka odurzającego. Za tego typu przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Dzisiaj sąd zadecyduje o jego ewentualnym aresztowaniu.

We wtorek (20 września br.) o godz. 14.00 policjanci zajmujący się przestępczością narkotykową oraz przewodnik z psem służbowym do wykrywania substancji odurzających pojechali do jednego z domów na terenie gminy Przywidz. Powodem ich wizyty było sprawdzenia informacji dotyczącej posiadania przez właściciela posesji marihuany oraz jej hodowli. W domu zastano 34-letniego właściciela, który był zaskoczony wizytą stróżów prawa. Policjanci podczas przeszukania znaleźli w garażu oraz mieszkaniu ponad 1,5 kg marihuany a pomieszczeniach gospodarczych ujawniono 47 sztuk konopi indyjskich w rożnej fazie wzrostu. Znaleziono również sprzęt specjalistyczny oraz namioty uprawowe do hodowli marihuany.

Mężczyzna został zatrzymany. Zabezpieczony susz roślinny oraz  uprawiane rośliny zostały przesłane do ekspertyzy. Po jej wykonaniu okazało się, że susz i zabezpieczone rośliny konopi indyjskich mogą stanowić od 1,5 tysiąca do 5 tysięcy porcji środka odurzającego. Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na postawienie mu zarzutu posiadania znacznej ilości środka odurzającego w postaci marihuany. Za tego typu przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Dzisiaj sąd zadecyduje o jego ewentualnym aresztowaniu.

Pruszcz narkotyki (7) Pruszcz narkotyki (6) Pruszcz narkotyki (9) Pruszcz narkotyki (2)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

[KPP w PrG]