Kolejna odsłona rankingu, który przygotował dla Państwa Klub Republikański z Pruszcza Gdańskiego. Przyglądamy się pracy radnych z Gminy Suchy Dąb!

Na uwagę zasługuje fakt, że radni Gminy Suchy Dąb byli wyraźnie aktywniejsi od swoich kolegów z Gminy Trąbki Wielkie.

1q

 

W kategorii interpelacje i zapytania radnych zgłoszone na podczas sesji Rady Gminy Suchy Dąb wygrywa Wiesława Kucharska (KWW Samorządna Gmina) z 16 interwencjami. Nie odstaje Jerzy Góralski (KWW Samorządna Gmina), który aż 15 razy zabierał głos w palących mieszkańców sprawach. Na wyróżnienie zasługują także Jolanta Dombrowska (KWW Gmina Przyjazna Mieszkańcom) oraz Przemysław Dymarkowski (KWW Cyfrowa Wieś). Nie popisali się w tej kategorii Jan Heś (KWW Samorządna Gmina) oraz Józef Kułaga (KW PiS).

2q

Zdecydowana większość radnych bierze aktywny udział w dyskusji nad uchwałami, każdy z radnych przynajmniej raz zabrał w tym punkcie sesji głos. Widać zaangażowanie radnych takich jak: Joanna Watkowska (KWW Samorządna Gmina), Jolanta Dombrowska i Przemysław Dymarkowski. Aktywność radnych przy omawianiu uchwał świadczy o ich dobrym przygotowaniu do sesji i zapoznaniu się z przygotowywanymi uchwałami. Od „normy” odstają: Józef Kogut, Wiesława Kucharska, Józef Kułaga oraz Barbara Weiher. Już w czwartek kolejna gmina pod lupą Republikanów.