Kryminalni z komendy powiatowej policji w Pruszczu Gdańskim zatrzymali 28-latka, który miał przy sobie 4 porcje handlowe marihuany i 13 porcji handlowych amfetaminy. Za posiadanie środków odurzających grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

W środę (27 kwietnia br.) o godz. 21.30 pruszczańscy kryminalni zajmujący się przestępczością narkotykową w miejscowości Goszyn gmina Pruszcz Gdański zauważyli grupę mężczyzn stojącą na ulicy. Policjanci posiadali informację, że jeden z nich może mieć przy sobie środki odurzające. Podejrzenia stróżów prawa okazały się słuszne. W kieszeni spodni 28-latka znaleźli susz roślinny oraz biały proszek. Mężczyzna podczas kontroli zachowywał się bardzo nerwowo i nie reagował na wydawane polecenia.

Funkcjonariusze zabezpieczyli znaleziony proszek oraz susz roślinny i przewieźli mieszkańca gminy Pruszcz Gdański do komendy. Na miejscu wykonano test narkotykowy białego proszku i suszu oraz go zważono. Okazało się, że jest to 13 porcji handlowych amfetaminy i 4 porcje handlowe marihuany. Zabezpieczone substancje zostaną przesłane do ekspertyzy. Po jej wykonaniu przez specjalistów z laboratorium kryminalistycznego będzie można postawić 28-latkowi konkretny zarzut.

Za tego typu przestępstwo grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

[materiały prasowe policji]