Drodzy Pruszczanie, wiemy że za oknem pogoda prawie wiosenna i wszyscy wyrywają się na rowery. To dobrze, bo ruch to zdrowie. Przypominamy jednak o trzech sprawach z rowerami związanych.

Po pierwsze, rower przed sezonem powinien zostać starannie przygotowany do jazdy, szczególnie że większość ścieżek rowerowych nie była jeszcze sprzątana po soli, zalegającym śniegu oraz wszędzie obecnym piasku.

Po drugie, jeździjcie tylko po wyznaczonych ścieżkach. W tym punkcie niestety jest problem, ponieważ część ważnych tras jest umieszczona jak ta na ulicy Gałczyńskiego, wewnątrz pasa drogowego i każdy kierowca po niej chętnie jeździ (bo w sumie inaczej się bezpiecznie nie da).

Po trzecie, sprawdźcie czy Wasz rower jest kupiony z legalnego źródła, bo jak widzicie na zdjęciach, aż dwóch policjantów zajęło się jednym rowerzystą, który faktycznie nie jechał po ścieżce (czujemy że dlatego, że na Gałczyńskiego jej nie ma, a linia narysowana na jezdni tylko powoduje obawę o własne zdrowie. Grzechu zaniechania winni są włodarze, burmistrz miasta Janusz Wróbel i starosta Stefan Skonieczny, ponieważ brak pomysłu, nie zwalnia od odpowiedzialności). Sprawdzanie stanu technicznego oraz legalności zakupu roweru trochę czasu zajmuje, więc pamiętajcie, zróbcie wszystko żeby poszło sprawnie i żeby nie marnować czasu przeznaczonego na wzmacnianie tężyzny fizycznej.

[CAW]