Policjanci z Komisariatu w Cedrach Wielkich (p. gdański) zatrzymali do kontroli dostawczego volkswagena. Kierował nim 35-latek, który miał zakaz sądowy, natomiast 28-letni pasażer posiadał przy sobie amfetaminę. Obaj zostali przewiezieni do policyjnego aresztu. Zatrzymani usłyszeli już zarzuty odpowiadające kwalifikacją prawną swoich czynów. Posiadanie narkotyków zagrożone jest karą do 3 lat więzienia, natomiast za niestosowanie się do sądowego zakazu grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

W niedzielę 12 marca mundurowi z Komisariatu Policji w Cedrach Wielkich (p. gdański) zatrzymali do kontroli drogowej dostawczego volkswagena. Zachowanie przebywających w nim mężczyzn od razu wzbudziło zainteresowanie policjantów. Mężczyźni byli podenerwowani i nie potrafili w składny sposób odpowiedzieć na zadane pytania.

Policjanci sprawdzili samochód, jak i przebywających w nim mężczyzn i okazało się, że 35-latek, który kierował dostawczakiem, miał aktywny sądowy zakaz kierowania pojazdami, natomiast 28-letni pasażer posiadał narkotyki – amfetaminę. Policjanci zatrzymali mężczyzn i skierowali środki psychoaktywne do badania laboratoryjnego. Wobec nienaturalnego pobudzenia, które zauważyli policjanci u kierującego, została zabezpieczona jego krew do sprawdzenia, czy aby nie kierował pod wpływem narkotyków.

Śledczy zgromadzili materiał dowodowy, który pozwolił przedstawić 28-latkowi zarzut posiadania narkotyków, natomiast 35-latkowi kierowania mimo sądowego zakazu.

Posiadanie narkotyków zagrożone jest karą do 3 lat więzienia, natomiast za niestosowanie się do sądowego zakazu grozi do 5 lat pozbawienia wolności.