Od piątku 30 października do poniedziałku 2 listopada policjanci przeprowadzą coroczne działania „Znicz”. Funkcjonariusze będą dbać o bezpieczeństwo osób odwiedzających nekropolie i nadzorować ruch na głównych arteriach komunikacyjnych.

Coroczne działania pn. „Znicz” w bieżącym roku będą prowadzone od piątku 30 października do poniedziałku 2 listopada. Policjanci jak zwykle będą dbali o bezpieczeństwo osób odwiedzających nekropolie. Mundurowi z drogówki szczególną uwagę zwrócą na ruch pojazdów oraz pieszych na głównych arteriach komunikacyjnych i w obrębie cmentarzy.

W tym roku z uwagi na epidemię koronawirusa policjanci szczególnie apelują o zachowanie zgodne z obowiązującymi obostrzeniami i dbanie o zdrowie swoje oraz osób najbliższych.

Mundurowi wzorem poprzednich lat, w tym roku również będą dbać o porządek i bezpieczeństwo wszystkich osób.

Jednocześnie z uwagi na panujące okoliczności zachęcamy do rozłożenia wizyt na grobach na inne dni, tak, aby pierwszego listopada nie powstawały zbyt duże skupiska ludzi.

Policjanci przypominają, że w obrębie wielu cmentarzy na najbliższy weekend zarządcy dróg zaplanowali zmianę organizacji ruchu. Warto wcześniej zaplanować dojazd, sprawdzić możliwość zaparkowania pojazdu, żeby bezpiecznie dotrzeć na miejsce.

W Pruszczu Gdańskim w rejonie cmentarza na ul. Spokojnej wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu drogowego.

MNR