Dziś chcielibyśmy przedstawić Państwu kandydatów z listy Komitetu Porozumienia Samorządowego dla Pruszcza Gdańskiego z okręgu nr 1.  Okręg ten obejmuje Osiedle Bursztynowe oraz rejon ulic: Raciborskiego, Cichej, Obrońców Pokoju, Wojska Polskiego, 1 Maja, 10 lutego, Niepodległości. Dla przypomnienia na kandydatów z tego okręgu głosujemy w komisjach znajdujących się w: Niepublicznym Przedszkolu „Bursztynek” przy ul. Edmunda Pawła Strzeleckiego 4, Szkole Podstawowej Nr 2 przy ul. Tysiąclecia 5, Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Gdańsku Filia w Pruszczu Gdańskim przy ul. Obrońców Pokoju 6, Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej przy
ul. Niepodległości 9.

Oto sylwetki kandydatów:

Cecylia Czarnecka – 38 lat, mama  dwójki dzieci, magister systemów ochrony środowiska, pracująca zgodnie z wykształceniem. Zauroczona prężnie rozwijającym się Pruszczem Gdańskim postanowiła osiedlić się tu na stałe. Chce aby rozwój miasta pozostał na wysokim poziomie. Pragnie wykorzystać swoją wiedzę, umiejętności i doświadczenie w edukacji ekologicznej najmłodszych a szczególnie polepszeniu gospodarki odpadami oraz zwiększeniu świadomości żywieniowej dla mieszkańców jako profilaktyki zdrowia. Z pasji prowadzi autorskie zajęcia redukujące stres, poprawiające kondycję fizyczną. Chciałaby wprowadzić obok faktorii kultury obywające się w sezonie letnim zajęcia dla najmłodszych, zapracowanych i starszych osób, promujące zdrowy, aktywny styl życia z wykorzystaniem terenów zielonych Pruszcza Gdańskiego.

Prusinowski Krzysztof – lat 21. Od ponad 16 lat mieszkaniec Pruszcza Gdańskiego. Student biotechnologii na Międzyuczelnianym Wydziale Biotechnologii UG i GUMed. Po objęciu mandatu radnego skupi się na odnowie istniejącej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej, a także na rozwoju miasta w kierunku zapewnienia nowych placówek tego typu. W centrum jego uwagi stoi także problem przywrócenia wyższego poziomu finansowania Budżetu Obywatelskiego.  Jego zdaniem w samorządzie zdecydowanie jest miejsce dla ludzi młodych i swoją kandydaturą pragnie to udowodnić.

Judyta Król – lat 31. Od urodzenia mieszkanka Pruszcza Gdańskiego. Absolwentka kulturoznawstwa i pedagogiki społecznej na UG. Obecnie przygotowuje rozprawę doktorską z zakresu regionalistyki pomorskiej, aktywna w kociewskim ruchu regionalnym. Od 6 lat uczestniczy w działaniach Stowarzyszenia Przyjaciół Pruszcza Gdańskiego i Okolicznych Gmin, m.in w projekcie dotyczącym planów rewitalizacji terenów pocukrowniczych. W Radzie Miasta chciałaby zajmować się obszarami związanymi z kulturą i promowaniem tożsamości Pruszcza, jak i nade wszystko zająć się poprawą jakości usług publicznych, takich jak bardziej kompleksowa ochrona zdrowia, oferta ciekawego spędzania czasu wolnego dla różnych grup wiekowych i sprawna komunikacja publiczna.

Turzyński Łukasz – 34 lata, mieszkaniec Pruszcza Gdańskiego od 2010 roku, absolwent Akademii Obrony Narodowej w Warszawie, zawodowo związany z lotnictwem cywilnym, jego domeną jest bezpieczeństwo lotnicze. Pasjonat modelarstwa, gitary i czynnego sportu. Zwraca uwagę na rozwiązania transportowe i infrastrukturalne oraz doskonalenie zarządzania.

 

 

 

Świerczyńska Anna – 41 lat, mama dwójki dzieci, absolwentka Gdańskiej Wyższej Szkoły Humanistycznej na kierunku pedagogika specjalna. Obecnie manager w firmie ubezpieczeniowej. Prezes i współtwórca Fundacji Pruszczanie.pl. Przez kilkanaście lat prowadziła działalność gospodarczą na terenie Pruszcza gdańskiego. Dlatego zna problemy z jakimi borykają się przedsiębiorcy i chce pomagać im w rozwiązywaniu problemów, a także tym, którzy zdecydują się na prowadzenie własnego biznesu.

 

Paliwoda Bogumiła – 64 lata, mama dwóch dorosłych synów. Od ponad 10 lat jest mieszkanką Pruszcza Gdańskiego. Bliskie są Jej sprawy dotyczący polepszania życia mieszkańców naszego miasta. Przez wiele lat  pracownik samorządowy. Bardzo lubi bezpośredni kontakt z ludźmi. Zamierza zadbać o powiększanie terenów zielonych w mieście. Żywo interesują Ją sprawy seniorów. Ma sporo wolnego czasu, który chce pożytecznie wykorzystać dla mieszkańców, często spotykać się z Nimi i pomagać w rozwiązywaniu bieżących problemów Miasta.

Zapraszamy na wybory!

 

 

Materiał wyborczy KWW Porozumienie Samorządowe dla Pruszcza Gd.