Policjanci z pruszczańskiej drogówki patrolujący rejon gminy Pruszcz Gdański na ulicy Spacerowej w Roszkowie skontrolowali kierowcę volkswagena golfa i siedzących w środku mężczyzn. W kieszeni spodni kierowcy oraz w popielniczce stróże prawa znaleźli 30 porcji handlowych marihuany. 24-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie. Za posiadanie środków odurzających grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

W sobotę (23 stycznia br.) o godz. 14.30 na ulicy Spacerowej w Roszkowie gmina Pruszcz Gdański policjanci ruchu drogowego zauważyli zaparkowanego w polu volkswagena golfa i siedzących w środku czterech mężczyzn. Podczas kontroli kierowca zachowywał się nerwowo i unikał kontaktu wzrokowego. Stróże prawa wylegitymowali kierowcę i pasażerów oraz przeprowadzili kontrolę osobistą. W kieszeni spodni kierowcy znaleźli susz roślinny zawinięty w srebrna folię. W popielniczce znaleźli białą kartkę wypełnioną suszem roślinnym. Funkcjonariusze zabezpieczyli znaleziony susz roślinny i przewieźli 24-letniego mieszkańca Pruszcz Gdańskiego do komendy. Samochód zabezpieczył jeden z pasażerów. W komendzie wykonano test narkotykowy suszu oraz go zważono. Okazało się, że jest to 30 porcji handlowych marihuany.

Zabezpieczony susz zostanie przesłany do ekspertyzy. Po jej wykonaniu przez specjalistów z laboratorium kryminalistycznego będzie można postawić 24-latkowi konkretny zarzut.
Za posiadanie środków odurzających grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

[Materiały Policyjne]