Jedziecie na święta, uważajcie na zwierzęta.

Policjanci z komendy powiatowej w Pruszczu Gdańskim ustalają przyczyny kolizji ze zwierzęciem do której doszło na drodze krajowej nr 7 w Kiezmarku. Wprost pod koła nadjeżdżającej scanii  wbiegł łoś. Kierowca nie odniósł żadnych obrażeń, był trzeźwy.

Dyżurny pruszczańskiej policji odebrał zgłoszenie, że na drodze krajowej nr 7 w Kiezmarku gmina Cedry Wielkie doszło do kolizji drogowej z łosiem. Oficer dyżurny natychmiast wysłał na miejsce policjantów ruchu drogowego. Policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia, sprawdzili czy są osoby poszkodowane, które potrzebują pomocy medycznej, ustalili przyczynę kolizji drogowej oraz zbadali  stan trzeźwości kierowcy.
Ze wstępnych ustaleń wynikało, że 54-letni mieszkaniec Ostrowa Mazowieckiego jadący ciężarową scanią w Kierunku Gdańska uderzył w łosia przebiegającego przez jezdnię z prawej na lewą stronę. Policjanci pracujący na miejscu zdarzenia nie odnaleźli rannego zwierzęcia. Kierowca nie odniósł żadnych obrażeń, był trzeźwy.

Policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze. Od początku 2016 roku na drogach powiatu gdańskiego doszło do 13 kolizji ze zwierzętami.

Źr. Komenda Powiatowa Policji w Pruszczu Gdańskim.
Fot. Jerzy Grzesiak