mat 02

 

W dniu dzisiejszym obchodzimy Mędzynarodowy Dzień Teatru i właśnie w związku z dzisiejszym świętem, postanowiliśmy  zadać proste pytanie.
Czy w mieście Pruszcz Gdański, gminie Pruszcz Gdański, gminie Cedry Wielkie, gminie Suchy Dąb, gminie Kolbudy, gminie trąbki Wielkie, gminie Przywidz i gminie Pszczólki,  istnieje teatr ?
Oczywiście wskazaliśmy, że chodzi nam o ludzi, nie zaś o budynek. Czy jest potrzeba takiej aktywności, oczywiście oprócz tetarzyków dla najmłodszych ?
Rozmawialiśmy także z Panem Grzegorzem Kwiatkowskim, który w Teatrze Wybrzeże jest odpowiedzialny za kontakt z mediami. Pytaliśmy o to, co będzie się dziać na Letniej Scenie Faktorii, gdzie od kilku lat niepodzielnie rządzą aktorzy TW. Sam program będzie znany dopiero w maju więc wtedy możecie sie spodziewać, że powrcimy do tematu.
Jednak, to co nas interesuje, to czy istnieje oddolna chęć tworzenia teatru.
Przykładem takiej incjatywy jest mała Akademia Teatralna w Pruszczu Gdańskim i to właśnie jej współtwórczyni udzieliła nam najkonkretniejszej odpowiedzi.
Pani Sylwia Dąbrowska, bo o niej mowa to instruktor teatralny, pedagog dramy, absolwentka Akademii Praktyk Teatralnych w Europejskim Ośrodku Praktyk Teatralnych w Gardzienicach, socjoterapeuta i trener biznesu. Posiada 10 letnie doświadczenie w pracy z młodzieżą. W oparciu o autorskie programy nauczania prowadziła w gimnazjum i liceum przedmioty takie jak: warsztaty teatralne, edukacja teatralna oraz zajęcia artystyczne, jako projekt teatralny i trening twórczości. Od roku 2005 prowadzi szereg zajęć i warsztatów teatralnych i profilaktycznych dla różnych grup młodzieżowych. Organizowała i wyjeżdżałam na wiele teatralnych festiwali. Przygotowałam kilkanaście spektakli scenicznych i plenerowych. Współpracuje z trójmiejskimi ośrodkami kultury. Oprócz reżyserowania, sama również brała udział, jako aktorka w spektaklach Akademii Praktyk Teatralnych Gardzienice i Teatru Poza Tym w Gdańsku. W roku 2009 otrzymałam stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP w dziedzinie Teatru.

logo mat

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

„My jesteśmy! Teatr Mała Akademia Teatralna.
Nasz Teatr powstała w marcu 2015 roku. Został założony i dzieje się w Pruszczu Gdańskim. Na początku był to projekt teatralny z planem na 4 miesiące, który z powodzeniem realizowany jest do dziś.
Co to oznacza?
Zapotrzebowanie jest i to duże. W tym momencie tworzymy nową grupę, gdyż w obecnej nie mamy już miejsca a chętnych przybywa. Od września planujemy rozpocząć pracę również z dorosłymi. Nasza Mała Akademia to również zintegrowany program aktywnej edukacji teatralnej. W ramach następujących cykli edukacyjnych: warsztaty aktorskie, ruchowe, muzyczne, praca nad spektaklem, pokazy teatralne, uczestnicy zdobywają nowe umiejętności aktorskie i społeczne.
Kochamy Teatr i rozwijamy go w Pruszczu!”
Mała Akademia Teatralna: https://www.facebook.com/malaakademiateatralna/

Kochamy Teatr i rozwijamy go w Pruszczu!

Tutaj zostało już wszystko powiedziane i chyba nie wymaga żadnego komentarza, ale ciągle czekamy, aż ujawnią się inne grupy i napiszą do nas, a my odnotujemy ich działanie i zaprosimy na ich spektakle oraz działania performatywne.

Czekamy.

 

CAW