Policjanci z komisariatu w Kolbudach zatrzymali podejrzanego o uszkodzenie barakowozu oraz zniszczenie gminnej własności. 23-latek wybił szyby i uszkodził drzwi w barakowozie oraz powybijał szyby w wiacie autobusowej. Mężczyzna usłyszał dwa zarzuty zniszczenia mienia. Za tego typu przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W poniedziałek (29 lutego br.) o godz. 11.00 do komisariatu policji w Kolbudach zgłosił się 68-letni mieszkaniec gminy Przywidz, który poinformował o zniszczeniu barakowozu. Z jego relacji wynikało, że dzień wcześniej wybito mu szyby i uszkodzono drzwi w barakowozie, który stał na posesji. Pokrzywdzony oszacował poniesione straty na kwotę 800 złotych. Dzielnicowy pracujący nad sprawą ustalił, że tego samego dnia zniszczono też wiatę przystankową na terenie gminy Przywidz. Nieznani sprawcy
powybijali wszystkie szyby. Urząd gminy oszacował straty na na sumę 600 złotych. Kryminalni z kolbudzkiego komisariatu zatrzymali 23-latka podejrzanego z zniszczenie wiaty autobusowej i barakowozu. Mieszkaniec gminy Przywidz został zatrzymany w swoim domu. Do zatrzymania doszło w czwartek (03 marca br.) o godz.12.55. Mężczyzna był zaskoczony interwencją policjantów, nie stawiał żądnego oporu.

Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na postawienie podejrzanemu dwóch zarzutów zniszczenia mienia. Za tego typu przestępstwa grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

[materiały prasowe Policji]