„O tym, że szkoła musi i powinna się zmieniać, bo zmienia się świat, młodzież i jej potrzeby – wiadomo nie od dziś. W naszym mieście w ZSO nr 1, w mijającym tygodniu odbyła się nowa, kreatywna, edukacyjna impreza pod patronatem Kreatywnej Pedagogiki, która pokazuje, że edukacja zaczyna być nowoczesna, innowacyjna, oryginalna.
KomanDOS – o którym mowa – to kreatywny, ogólnokształcący, między-przedmiotowy, awangardowy, nowoczesny DAY OF SCIENCE, czyli dzień nauki. Miał on swój debiut 5 czerwca. Założeniem tego wydarzenia, jest pokazanie, że nauka szkolna nie jest oderwana od rzeczywistości i zdobyte w szkole informacje są wykorzystywane w życiu codziennym każdego człowieka.Podczas imprezy uczniowie mieli okazję wziąć udział w szeregu atrakcji:
Targu Wiedzy, na którym znajdowały się różnorodne stoiska m.in.
Perfekcyjnej Pani Domu ( tu mogli dowiedzieć się jak domowymi sposobami usunąć plamy z wina, trawy, tłuszczu itp.),
Naturalnie Genialnie (tu  tworzone były kosmetyki naturalne z dostępnych w każdym domu produktów),
Food and travel ( na którym próbowali smaków potrawa z całego świata), Odyseja umysłów i wiele innych.
Escape Room przygotowanym w całości przez uczniów.
Wehikule czasu –  wystawie, na której uczniowie prezentowali, jak zmieniał się świat i jak zmieniała się szkoła, i edukacja na przełomie wieków.
–  w zabawie: Tropem Noblistów – zadaniem uczniów było odnalezienie ukrytych w szkole kodów QR, pod którymi ukryci byli Nobliści.
Vlogowni – gdzie tworzony był film z wydarzenia i powstawał projekt szkolnego vloga na cały przyszły rok szkolny.

KomanDOS to wspólne dzieło nauczycieli różnych przedmiotów- m.in. chemii, języka angielskiego i niemieckiego, matematyki, języka polskiego, informatyki, przedmiotów artystycznych, historii, ale przede wszystkim to dzieło uczniów, których kreatywność, pracowitość, zaangażowanie i pomysłowość są duszą imprezy.

KomanDOS kształtuje nie tylko kompetencje przedmiotowe i między-przedmiotowe, ale również niezwykle ważne kompetencje społeczne. Jest znakomitym treningiem przed dorosłością.

Pomysłodawcą imprezy jest Alicja Józefiak – nauczycielka ZSO nr 1 w Pruszczu Gdańskim.

Aż chciałoby się móc wrócić do szkoły!

Warto chwalić to co dobre, więc chwalimy :)”

https://www.facebook.com/GIM1PruszczGdanski/posts/2199437380284448

MNR