W dobie intensywnej globalizacji świata, nieograniczonego dostępu do Internetu, koncertów i spektakli, okraszonych nadzwyczajnymi efektami, Centrum Kultury i Sportu w Pruszczu Gdańskim oraz Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna, proponuje powrót do najprostszego środka komunikacji, jakim jest gest i słowo, plus symboliczna scenografia.
Sięgając do baśni i legend, kierując się kluczowymi słowami: Bursztyn, Radunia, Jurata, Jantar, Motława – proponujemy stworzenie mini spektakli, które pozwolą młodym wykonawcom na realizację swoich pragnień artystycznych, twórczą współpracę i realizację zadań w grupie. Widzom natomiast ułatwią „powrót” do lat dziecięcych, kiedy bajki i legendy przenikały się z rzeczywistością. Finał konkursu odbędzie się w Faktorii dnia 26 maja 2018 r. Do udziału w konkursie zapraszamy wszystkich uczniów wraz z opiekunami ze szkół podstawowych i oddziałów gimnazjalnych z Pruszcza Gdańskiego.

26 maja w godzinach 12:00 – 17:00
Faktoria Pruszcz Gdański
Ul. Zastawna (wjazd od ul. Grunwaldzkiej),
83-000 Pruszcz Gdański

Regulamin Konkursu oraz Formularz Zgłoszeniowy są dostepne na naszej stronie: http://faktoria-pruszcz.pl/2018/01/28/konkurs-male-formy-teatralne-w-faktorii-handlowej-w-pruszczu-gdanskim-2018-bursztyn-radunia-jurata-jantar-motlawa/