Policjanci z wydziału ruchu drogowego komendy powiatowej w Pruszczu Gdańskim wspólnie z inspektorami transportu drogowego przeprowadzili dwudniowe działania kontrolne na drogach powiatu gdańskiego. Ich celem było sprawdzenie taboru samochodowego wykorzystywanego do przewożenia dzieci i uczniów do szkół i przedszkoli. Łącznie skontrolowano 12 autobusów, zatrzymano 2 dowody rejestracyjne i nałożono 7 mandatów karnych.

We wtorek i środę (14-15 lutego br.) policjanci z pruszczańskiej drogówki wspólnie z  inspektorami transportu drogowego przeprowadzili działania kontrolne na drogach powiatu gdańskiego.

Działania miały na celu m.in.: eliminowanie z ruchu kierujących po spożyciu alkoholu, w stanie nietrzeźwości bądź środków odurzających, kontrolowanie dokumentów pod kątem posiadania właściwych uprawnień do kierowania, przeszkoleń w zakresie przewozu osób, a także czasu pracy kierowcy oraz eliminowanie z ruchu pojazdów niesprawnych technicznie, niewłaściwie oznakowanych i wyposażonych.

Łącznie skontrolowano 12 autobusów, zatrzymano 2 dowody rejestracyjne za stan techniczny pojazdów. Nałożono 7 mandatów karnych za stan techniczny, wyposażenie pojazdu oraz za brak dokumentów.

Pruszcz działania Policja ITD (4) Pruszcz działania Policja ITD (2) Pruszcz działania Policja ITD (3)

 

 

 

 

 

[mat. prasowe KPP w PrG]