Policjanci z Pruszcza Gdańskiego przypominają, że epidemia koronawirusa wymusza na wszystkich spore ograniczenia. Obecnie musimy szczególnie uważać i być ostrożni. Jutro od  rana policjanci z Pruszcza Gdańskiego będą sprawdzać jak mieszkańcy przestrzegają obowiązku noszenia maseczek w miejscach, w których jest taki obowiązek. Mundurowi będą kontrolować punkty handlowe oraz środki komunikacji miejskiej.

Dzisiaj policjanci z Pruszcza Gdańskiego, którzy na co dzień dbają o bezpieczeństwo będą sprawdzać, jak mieszkańcy przestrzegają obowiązku noszenia maseczek w miejscach w których jest to niezbędne.

Pamiętajmy, że  w dalszym ciągu walczymy z koronawirusem i dla wspólnego bezpieczeństwa wszyscy muszą przestrzegać przepisów związanych z ograniczeniem rozprzestrzeniania się COVID-19. Ograniczenia dalej obowiązują, a zniesienie części obostrzeń związanych z epidemią nikogo nie zwalnia z przestrzegania obowiązujących nakazów i zakazów.

Policjanci będą kontrolować punkty handlowe, a także w środki komunikacji miejskiej. Funkcjonariusze sprawdzą, czy podróżujący autobusami stosują się do obostrzeń.

Ważne ! Zasadniczo  zasłanianie ust i nosa w punktach handlowych jest obowiązkowe. Z obowiązku tego zwolnione są jedynie osoby, które mają problemy z oddychaniem lub nie mogą zasłaniać ust i nosa z innych powodów zdrowotnych. Jeśli taka osoba pojawi się np. w sklepie, to powinna powiadomić obsługę, że nie może mieć zasłoniętych ust i nosa, aby nie narazić się na interwencję obsługi lub właściciela placówki handlowej, i po przekazaniu takiej informacji może zrobić zakupy.

szczegóły: https://www.gov.pl/web/koronawirus/aktualne-zasady-i-ograniczenia

MNR