Pruszczańscy kryminalni pracujący nad sprawami kradzieży zatrzymali na gorącym uczynku mężczyznę, który od ponad dwóch tygodni wynosił z marketu elektronarzędzia i drobne materiały budowlane. 26-letni mieszkaniec gminy Pruszcz Gdański został zatrzymany za kradzież elektronarzędzi, które usiłował wynieść ze sklepu. Pod kurtką ukrył towar warty ponad 500 złotych. Do zatrzymania doszło we wtorek (21 lutego br.) o godz.11.30 w Pruszczu Gdańskim. Mężczyzna był zaskoczony, nie stawiał żadnego oporu.

Policjanci przeszukujący jego mieszkanie znaleźli część skradzionego towaru oraz ukrytą w łazience amfetaminę i wagę elektroniczną. Śledczy pracujący nad sprawą ustalili, że podejrzany (od 6 do 21 lutego br.) ukradł ze sklepu towar warty prawie 3 tys. złotych. Stróże prawa odzyskali część skradzionego mienia, wartego ponad 1,5 tys. złotych. Mężczyzna tłumaczył swoje kradzieże trudną sytuacją finansową.

Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na postawienie podejrzanemu zarzutu kradzieży za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Znaleziony w mieszkaniu podejrzanego biały proszek został zabezpieczony i przesłany do ekspertyzy. Po jej wykonaniu przez specjalistów z laboratorium kryminalistycznego będzie można postawić 26-latkowi konkretny zarzut.