Kryminalni zatrzymali 20 – letniego mężczyznę z powiatu gdańskiego, podejrzanego o kradzieże z włamaniami do wielu piwnic, samochodu i garażu. Sprawca z miejsc, w których dokonywał włamań, zabierał  zazwyczaj elektronarzędzia. Wartość strat właściciele wycenili łącznie na kilkanaście tysięcy złotych. 20 -latek usłyszał  zarzuty za popełnione przestępstwa. Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Pruszczańscy policjanci od pewnego czasu byli powiadamiani o włamaniach do piwnic, samochodu i garażu zlokalizowanych na terenie Pruszcza Gdańskiego. Sprawca z miejsc, gdzie dokonywał włamań, zabierał elektronarzędzia. Podczas ostatniej kradzieży wziął rower. Wartość strat właściciele wycenili na kilkanaście tysięcy złotych. Po przyjęciu zawiadomienia sprawą natychmiast zajęli się policjanci z wydziału kryminalnego, którzy w toku działań operacyjnych wytypowali sprawce włamań. Był nim 20 -letni mężczyzna, mieszkaniec powiatu gdańskiego. Został on zatrzymany przez policjantów i zebrany materiał dowodowy pozwolił śledczym na przedstawienie 20 -latkowi zarzutów kradzieży z włamaniem.

Mężczyzna teraz odpowie przed sądem za popełnione przestępstwo. Grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Sąd może również zobowiązać sprawcę do zadośćuczynienia pokrzywdzonych jego strat materialnych.

 

[mat. prasowe KPP w PrG]