1 sierpnia 1944 w Warszawie wybuchło powstanie. Do walki o swoje miasta stanęli mali i duzi jej mieszkańcy. Chłopcy i dziewczęta z Szarych Szeregów walczyli na barykadach z karabinem w ręku i butelką benzyny. Przenosili pocztę, broń i żywność dla mieszkańców Warszawy. Przez 63 dni bohatersko walczyli o stolicę. Wielu straciło życie, zdrowie i rodzinę. Dzisiaj po 74 latach pamiętamy o tych wydarzeniach i jej małych bohaterach. Młodzi piłkarze z Osic uczestniczyli w turnieju piłkarskim zorganizowanym na cześć tych małych, a jakże wielkich bohaterów. Gospodarzem zmagań piłkarskich był klub KS 95 Borne Sulinowo. Gościem specjalnym turnieju był jeden z Powstańców Pan Marek Szwarc pseudonim „Biały”. Dzisiaj dzieci uczą się grają w piłkę i realizują swoje pasje i zainteresowania bez konieczności walki i utraty życia. Staramy się naszym podopiecznym wpoić takie zasady jakie obowiązywały podczas powstania: przyjaźń, koleżeństwo, drużyna i poświęcenie. Przekazujemy im sportowe, a także patriotyczne wartości – powiedział Michał Stępniak trener KS Osiczanka. Myślę, że udział w turnieju pod takim hasłem temu sprzyja.

W turnieju uczestniczyły cztery drużyny: KS Pionier 95 Borne Sulinowo, Hubertus Biały Bór, Błonie Barwice oraz UKS Motława.

Wyniki:

UKS Motława-Błonie Barwice 6-0,

UKS Motława- Hubertus Biały Bór 2-0,

UKS Motława-Pionier 95 Borne Sulinowo 3-0.

Organizatorzy najlepszym zawodnikiem turnieju wybrali gracza Motławy Marcina Sasnala.

Skład Motławy: Rafał Holc, Adam Holender, Oliwier Jankowski (2 bramki), Olaf Kotarski, Kacper Kowalski, Ksawery Krefta (4 bramki), Jakub Samuszewski, Maciej Sasnal (2 bramki), Marcin Sasnal (3 bramki), Mateusz Tomaszewski, Maciej Ziewiec. Trenerami drużyny są: Michał Stępniak iTomasz Kotarski.

MNR