Na ostatniej sesji Rady Miasta Pruszcz Gdański radni podjęli decyzję o przekazaniu dotacji celowej dla Województwa Pomorskiego w kwocie 575 tysięcy złotych z przeznaczeniem na działalność Teatru Wybrzeże w Gdańsku, który zobowiązuje się wykonać 18 przedstawień w Pruszczu Gdańskim w okresie czerwca, lipca i sierpnia 2016 roku.

Jak większość Pruszczan zapewne wie, działalność Letniej Sceny Teatru Wybrzeże prowadzona jest już od kilku lat w amfiteatrze na terenie Faktorii.teatr1

W ramach dotacji Teatr Wybrzeże przygotuje i wystawi w Pruszczu Gdańskim osiem spektakli, w tym dwa spektakle premierowe. Będą one wystawiane od 2 lipca do 20 sierpnia 2016 roku. Dodatkowo przygotowanych zostanie dziesięć zdarzeń teatralnych pt.: „Lekcje Niegrzeczności”, które przybliżą dzieciom i młodzieży klasyczną i współczesną literaturę. Przedstawienia te będą wystawiane w sobotnie popołudnia 4 i 11 czerwca oraz w niedzielne popołudnia od 3 lipca do 21 sierpnia 2016 roku.

Dotacja dla Teatru jest w tym roku prawie dwukrotnie większa niż w poprzednim ze względu na premiery przygotowywane przez Teatr Wybrzeże, nowy repertuar pozostałych wydarzeń oraz twarde stanowisko negocjatorów z Teatru. Czy było warto? Okaże się pewnie po wakacjach.