Policjanci z Pruszcza Gdańskiego pracowali na miejscu wypadku drogowego na drodze wojewódzkiej 221 w Lublewie. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, 19-latek kierujący volkswagenem, z niewyjaśnionych przyczyn zjechał na pobocze drogi, a następnie uderzył w ogrodzenie. Kierowca z urazem głowy został przewieziony do szpitala, a  jeden z pasażerów pomimo podjętej reanimacji zmarł. Teraz funkcjonariusze szczegółowo ustalają wszystkie przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.
Po godzinie 21:30 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim  otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym do jakiego doszło na drodze wojewódzkiej 221 w Lublewie. Jak wynikało ze zgłoszenia, 19 – latek kierujący volkswagenem, z niewyjaśnionych przyczyn zjechał na przeciwny pas ruchu, najechał na chodnik, następnie uderzył w znak drogowy, ogrodzenie i zatrzymał się na drzewie. Natychmiast na miejsce zdarzenia dyżurny skierował policjantów ruchu drogowego oraz powiadomił pozostałe służby.

Policjanci zabezpieczali miejsce wypadku, a technik kryminalistyki wykonał oględziny oraz dokumentację fotograficzną. Volkswagenem jechało 4 młodych mężczyzn. W wyniku tego zdarzenia ranny został 19 – letni kierowca oraz dwóch pasażerów. Wszyscy zostali przewiezieni do szpitala. Trzeci z pasażerów,  23- latek pomimo podjętej reanimacji na miejscu, zmarł. Kierujący volkswagena nie posiadał uprawnień.  Pobrano mu krew do badań na zawartość alkoholu i narkotyków.  Policjanci zabezpieczyli volkswagena na policyjnym parkingu. Teraz funkcjonariusze szczegółowo ustalają wszystkie przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.

Policjanci apelują do kierowców aby zachowali szczególną ostrożność.

MNR