Policjanci z Pruszcza Gdańskiego zatrzymali kobietę i mężczyznę, którzy okradali sklep budowlany.  Policjanci odzyskali artykuły przemysłowe o wartości 1400 złotych, z których część wspomniane małżeństwo przechowywało w miejscu zamieszkania.

W czwartek 20 maja dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim otrzymał zgłoszenie z prośbą o interwencję w jednym ze sklepów budowlanych w Pruszczu Gdańskim. Według zgłoszenia pracownicy ochrony ujęli kobietę i mężczyznę, którzy ukradli towar z placówki handlowej.

Funkcjonariusz skierował na miejsce patrol. Mundurowi z wydziału prewencji ustalili, że pracownicy ochrony widząc parę, która wychodzi z placówki, nie płacąc za towar, ujęli ich. 62-letnia kobieta i 56-letni mężczyzna ukradli ze sklepu artykuły przemysłowe o wartości 650 złotych.

Policjanci przeszukali kobietę i mężczyznę i odzyskali rzeczy, które zostały przez nich ukradzione. Podczas legitymowania okazało się, że osoby te są małżeństwem. Para została zatrzymana przez mundurowych i przewieziona do komendy.

Stróże prawa pracując nad tą sprawą, ustalili, że zatrzymani mogą mieć związek z kradzieżą towaru z tego sklepu, do której doszło w maju b.r.

Policjanci przeszukali miejsce zamieszkania zatrzymanych, gdzie znaleźli kolejne artykuły ogrodnicze, o wartości 750 złotych pochodzące z wcześniejszej kradzieży.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie kobiecie i mężczyźnie zarzutów kradzieży.

MNR