Maciej Urbanek, bo o nim mowa, to 26-letni działacz społeczny, któremu zaufali mieszkańcy Gminy Pszczółki w wyborach samorządowych w 2018 r. W wyborach startował z ramienia Porozumienia Samorządowego, wygrywając w pierwszej turze.

Nowy wójt jest magistrem politologii, jednak na tym nie poprzestał, otwierając przewód doktorski.Posiada także bogate doświadczenie samorządowe, które zdobywał od 2010 r. jako radny. W walce o fotel wójta pokonał dwóch przeciwników, zdobywając ponad 68% głosów.

Decyzję mieszkańców traktuję jako wielki kredyt zaufania i zobowiązanie, które będę wypełniać przez najbliższe pięć lat. Chciałbym, aby pod koniec kadencji mieszkańcy byli przekonani, że głos oddany na mnie był inwestycją, a nie głosem straconym.
Pierwszym zadaniem będzie zakończenie bieżących projektów inwestycyjnych oraz ich prawidłowe rozliczenie. Równolegle będę przygotowywał projekt budżetu na przyszły rok, który przedłożę nowej Radzie Gminy. To jedne z pierwszych priorytetowych działań, które zamierzam poczynić w roli wójta.
Nowemu wójtowi gratulujemy sukcesu i życzymy pomyślności w realizacji celów.