Policjanci z referatu patrolowo – interwencyjnego komendy powiatowej w Pruszczu Gdańskim zatrzymali kierowcę fiata seicento, który przewoził w samochodzie narkotyki, wagę oraz woreczki do porcjowania narkotyków. 23-latek usłyszał dwa zarzuty posiadania znacznej ilości amfetaminy, która może stanowić 124 porcje środka odurzającego oraz posiadanie 2 pojedynczych porcji marihuany. Za tego typu przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Prokuratura zastosowała wobec niego dozór policji oraz poręczenie majątkowe w wysokości 1 tys. złotych.

W poniedziałek (26 września br.) o godz. 00.10 policjanci patrolujący rejon Pruszcza Gdańskiego na ulicy Powstańców Warszawy zatrzymali do kontroli kierowcę fiata seicento. Podczas kontroli policjanci znaleźli torebkę, w której były woreczki foliowe z białym proszkiem i suszem roślinnym, waga elektroniczna oraz 200 sztuk pustych woreczków strunowych.

23-letni mieszkaniec gminy Cedry Wielkie został zatrzymany, a jego samochód odholowano na parking. Zabezpieczone woreczki z białym proszkiem i suszem roślinnym zostały przesłane do ekspertyzy. Po jej wykonaniu okazało się, że jest to amfetamina i marihuana. Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na postawienie mu dwóch zarzutów posiadania znacznej ilości amfetaminy, która może stanowić 124 porcje środka odurzającego oraz posiadanie 2 pojedynczych porcji marihuany. Za tego typu przestępstwa grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Prokuratura zastosowała wobec niego dozór policji oraz poręczenie majątkowe w wysokości 1 tys. złotych.

 

[mat. prasowe KPP w Pruszczu Gd]