Dzielnicowi z komendy powiatowej policji w Pruszczu Gdańskim  zatrzymali poszukiwanego 28-latka. Mężczyzna był poszukiwany przez gdański sąd do odbycia kary 7 miesięcy pozbawiania wolności za niezapłacenie grzywny w wysokości 5 tys. złotych. Poszukiwany trafił do aresztu.

We wtorek (07 lutego br.) 2017 roku sąd rejonowy w Gdańsku wydał postanowienie o doprowadzeniu do aresztu 28-letniego mieszkańca gminy Pruszcz Gdański. Mężczyzna był poszukiwany do odbycia kary 7 miesięcy pozbawiania wolności za niezapłacenie grzywny w wysokości 5 tys. złotych. Dzielnicowy patrolujący rejon gminy Pruszcz Gdański zatrzymali mężczyznę poszukiwanego przez wymiar sprawiedliwości. Został zatrzymany we wtorek (28 lutego br.) o godz. 18.30 w okolicach swojego domu. Był zaskoczony interwencją stróżów prawa, nie stawiał żadnego oporu. Trafił do policyjnego aresztu.

Policja przypomina, że kto pomaga przestępcy w uniknięciu odpowiedzialności karnej, w szczególności ukrywa sprawcę podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

 

[materiały prasowe KPP w PrG]